Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 215024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2015, 20:50:14
Отговор #460

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Със какви дифузори са и на ултразвук ли са лъснати така ? А иначе колектора можело да е със 10 см по дълъг . П.п. а защо е бробит и има щуцер , ще караш на газ ли ?
Карбовете са Dellorto 40 DHLA , почистени на песъкоструй и лъснати. :D.Колекторите ги наследихме от Казаците , но беха
доста нескопосани и мърляви и минаха и те основна ревизия , челен шлайф и препасване с нови гумени гарнитури/уплътнители.

Дължината на колекторите е своеобразна ,,закъснителна линия'' за горивовъздушната смес , там се играе също с горивните и въздушните жигльори , повече с въздушните. Ванко , без пропан бутан не може. :))


 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2015, 21:25:41
Отговор #461

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
От днес сме вече в духовата музика C:-)


... и оркестъра да свири!  O0


Газификацията си остава - ламите все пак трябва да са на диета, особено за дълъг път ;) Пък и на бензин засега поне леко се замислят в нискитр обороти, ще трябва да минат май фина настройка при спец. Дифузорите им не помня колко мм бяха, трябва пак да ги премеря, а как са лъскани мога да ти дам номера на стария им собственик да го питаш. Тръбите не съм ги правил аз - от бившия мотор на гардето на Казакови са, с него на Калояново то дърпаше доволно, почти колкото Пежото ми. Всъщност оригиналните хорионтални ляти тръби на 130RS също са с подобна дължина:


Много съм доволен от бързото и успешно развитие на нещата дотук, има още доста дреболии за доизкусуряване - филтърната кутия и т.н... но голямата крачка е направена. Изказвам специални благодарности на колегата Христо Бабачев, без чиято помощ и опит в тази област нямаше да се справя, а също и на Краси Рангелов за ценните и навременни съвети, макар и по телефона.

p.s. съжалявам че в еуфорията при първия съвсем кратък квартален тест-драйФ забравихме да снимаме клипче, очаквайте в следващия епизод другия уикенд... ;)
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 21:37:30 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2015, 23:09:06
Отговор #462

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Този видеоклип е частен...

Ноември 09, 2015, 23:22:13
Отговор #463

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
А този Ютюб е ш..ан!!! >:( В настройките на клипа в менюто ми пише "обществен", ха сега де?! Помагайте...
Е, поне със снимките се справям... ето ги спортните седла Металекс, очактващи с трепет да влязат в бегачката, а пилота е на "сухи тренировки" в хола :)



п.п. работещ линк към клипа: https://youtu.be/aR-vwo9B1nE
След качването е трябвало да натисна и бутон публикуване... не съм споделял клип от месеци, трябва ли постоянно да помня всичко това?! Ама защо трябва да бъде просто и "user friendly", като може да е сложно... създателите му сигурно са милионери, но ако зависеше от мен щяха да ровят по кофите!
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 00:29:15 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 10, 2015, 07:26:26
Отговор #464

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
 Ето ти още един клип за надъхване  :P 

Ноември 10, 2015, 10:12:47
Отговор #465

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Мерси, покрай него намерих много интересно клипче с рядък музеен експонат - хомологационна 130LR! Не знам всъщност колко шосейни ЛР-ки са били направени и едва ли някъде има такова достоверно инфо...

Интересни детайли - истински ралиджийски мотор със сух картер и 130 коня, купе оборудвано с ролкейдж, но и мокетът още си стои... тъкмо се чудех на моята дали да го оставя или изхвърля, сега вече съвсем се колебая :) Обърнете внимание на оригиналната филтърна кутия и очаквайте следващия епизод в темата... ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 10, 2015, 12:37:12
Отговор #466

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Мерси, покрай него намерих много интересно клипче с рядък музеен експонат - хомологационна 130LR! Не знам всъщност колко шосейни ЛР-ки са били направени и едва ли някъде има такова достоверно инфо...

Интересни детайли - истински ралиджийски мотор със сух картер и 130 коня, купе оборудвано с ролкейдж, но и мокетът още си стои... тъкмо се чудех на моята дали да го оставя или изхвърля, сега вече съвсем се колебая :) Обърнете внимание на оригиналната филтърна кутия и очаквайте следващия епизод в темата... ;)
Вече си дал отговора - реплика на хомологационна 130 LR/h. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 11, 2015, 14:35:26
Отговор #467

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Браво за прогреса, Митак! Как е усещането с новото захранване?
Иначе това с газта е малко противоречиво за мен - хем слагаш големи карбуратори, за да ти върви (гори) колата, хем не искаш да гори много... Ако са настроени като хората, не вярвам да ти изразходва много повече гориво, ако караш спокойно. Ти си знаеш най-добре де, но на мен ралиджийка с газово ми изглежда малко като схемата S-klasse с газово... Има принципна несъвместимост... Както и да е, кажи за вървежа....

Ноември 11, 2015, 16:15:39
Отговор #468

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Роско преди време говорих със Анастас  и каза  , че му горряла около 7 на нормално каране

Ноември 11, 2015, 17:29:00
Отговор #469

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво за прогреса, Митак! Как е усещането с новото захранване?
Иначе това с газта е малко противоречиво за мен - хем слагаш големи карбуратори, за да ти върви (гори) колата, хем не искаш да гори много... Ако са настроени като хората, не вярвам да ти изразходва много повече гориво, ако караш спокойно. Ти си знаеш най-добре де, но на мен ралиджийка с газово ми изглежда малко като схемата S-klasse с газово... Има принципна несъвместимост... Както и да е, кажи за вървежа....
Роско , никога ама никога не забравяй - газта се настройва  независимо от бензина. :)
И нещо друго бих поставил.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 17:31:37 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987