Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213723 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2016, 17:59:34
Отговор #550

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Малко ще се самокоригирам с инфо, което самият аз едва сега научавам докато се ровех в нета:
http://autobild.cas.sk/clanok/201296/svetovy-unikat-skoda-130-lr-evo
Доколкото разбирам словашки, все пак е имало единичен прототип 130 LR/EVO, който е участвал и извън Чехословакия в Сафари рали /Кения/ с пилот Shekhar Mehta. Идеята е била в последствие този прототип да се хомологира за група S, която е трябвало да наследи група B в световния рали шампионат, но след трагичната гибел на Тойвонен и навигатора му в рали Корсика 1986 г. и закриването на група В, хомологацията не се е осъществила. Така 130 LR/B и LR/Н остават за употреба само във вътрешните шампионати на Чехословакия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 11, 2016, 19:36:16
Отговор #551

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Страхотно , да наистина е реплика , а коя е била зелен цвят, в Чехия ли ?

Интересна история

Май 11, 2016, 21:46:33
Отговор #552

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не, този цвят е бил само в главата на споменатия предишен собственик - Кавазаки зелено :). Признавам, че ми харесва и отваря доста колата, а и в Чехия има доста тунинг шкоди с подобен цвят, та ако беше и качествено боядисана сигурно щях да го оставя. Споменавал съм и по-напред в темата, че ако ми останат достатъчно свободни средства за качествени подготовка и боя, тя ще стане в оригиналната заводска синьо бяла окраска.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 11, 2016, 22:49:59
Отговор #553

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Taмпона на скоростите е за смяна или още по добре за тунинг с друг по голям , това ще приложа на белия ми проект , поне
греди по моргите има . Ако е сполучлива интервенцията правя един и за тебе.  :)

Проверено - ако е разпльокан скоростите пропадат надолу и се затруднява включването на предавките.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 12, 2016, 09:58:01
Отговор #554

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Всъщност не вкючват трудно за Шкода, само първа не влиза в движение, разбира се :) Не мисля, че за спорта е нужен по-голям тампон, а просто малко по-твърд... имам такъв, но е за "сухото" окачване на Рапид-а, не знам дали чехите ги произвеждат и за нормалното. Не съм го изпробвал още, предполагам лостът на Рапид-а ще стане по-прецизен и няма да се поклаща при подаване на газ както в момента, но пък вероятно ще се предават и повечко вибрации в купето...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 12, 2016, 18:26:36
Отговор #555

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Точно за спорта е нужен Митко , и то колкото  може по голям! >:D

Никави вибрации няма да има , почвам конкурса за тампони. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 12, 2016, 18:39:09
Отговор #556

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Конкурс за най-голям и твърд тампон?... моля модератора да сложи червената точка +18  :shy:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 12, 2016, 18:41:16
Отговор #557

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Абе то за вибрациите не е много сигурно дали няма да ги има, особено с по-твърд тампон. Преди години скъсах на едната кола тампоните на мотора, които оригинално са хидравлични. Оказа се, че истински такива струват 150+ лева за брой, ама аз нали съм тарикат, как ще давам 300 лева и то за някакви си тампони :D Купих за по 40-50 лева някакви алтернативни и оттогава колата на празен ход вибрира като дизелова, не е кой знае какво но дразни :( Въпреки че ако колата ще се кара здраво, и не е автомобил, в който да си всеки ден, аз също бих сложил по-твърди тампони и бих се примирил с вибрацийте, че съм виждал как перка се отпечатва на радиатора :D Всъщност това с перката при шкодата няма как да стане ;D

Май 20, 2016, 14:09:10
Отговор #558

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
На моя рапид, тампона на скоростите се беше почти разложил. Тогава (преди 7-8 години) ме насочиха при един майстор в Пловдив, който го изработи наново . Беше го направил доста добре. За съжаление нито помня точното място, нито името на майстора. Имам му само телефона но от преди 8г. - 0888342024     
Пробвай, звънни, ако още се занимава с това ще ти свърши работа човека/

Май 20, 2016, 14:28:29
Отговор #559

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мерси за инфото, но тази реплика си е още с мокрото окачване и обикновения тампон, каквито предполагам се намират нови по магазините... идеята на Киро доколото разбирам, е да измайстори нов по-голям и стабилен танпон за скоростите. А за Рапидът ми както ти споменах на ЛС, съм се запасил с оригинален по-твърд "спортен" от Чехия и ще ти се обадя за съдействие при смяната му.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.