Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213781 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 14, 2016, 23:18:26
Отговор #580

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
...скоро попаднах на чертежи от чешко списание на такава Шкода. Ако  представлява интерес мога да ги сканирам и да ти ги пратя като файлове :)
Ще ти бъда много признателен! :)
Kръстьо те е барнал като за скоростен етап на ,,1000 езера'' >:D
Страшни са като динамика... само че зеления цвят е излязъл доста нереален, интересно заради някакъв филър ли се е получило?
Ето и клипче от майсторското
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 15, 2016, 16:27:46
Отговор #581

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com








Август 15, 2016, 16:55:40
Отговор #582

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Благодаря ти! Всъщност състезателната Шкода от чертежите и снимките е "Дакос" - тунингован пистов вариант на Шкода 120Л модела отпреди фейслифта от 1983 г. /виждат се ясно разликите в предната маска и стоповете отзад/. Въпреки това материалът е доста интересен и с удоволствие ще го добавя в архива си. Аз пък имам подобен материал пак от сп. Млад конструктор за лимузините Татра, ако ти преставлява интерес ще го открия и снимам...

п.с. нещо интересно, което научих от тази статия или просто не съм обърнал внимание по-рано - името Дакос е всъщност Шкода написано на обратно :)
« Последна редакция: Август 15, 2016, 19:55:13 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 15, 2016, 19:10:40
Отговор #583

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Dаkos - а е все още със 130 RS мотора с 8 каналната чугунена тиква , той е със същия диаметър на цилиндъра и ход на буталото
като LA/LR мотора . По това време 8 каналната алуминиева глава е вече на чертожните дъски в проектантския отдел на марката
и много скоро ще се появи като горнището на гореспоменатия състезателен LR мотор , а само година и половина по късно като цивилно приложение в първия модел с предно предаване на Шкода- Фаворит и последните задномоторки  135/136 с работно означение 781.135/136..... :)

Впоследствие това е много масов и успешен мотор на Шкода , благодарение на неговата база всички Шкода рейсъри си градят
некомерсиалните творения. >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 16, 2016, 19:26:53
Отговор #584

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
.....Страшни са като динамика... само че зеления цвят е излязъл доста нереален, интересно заради някакъв филър ли се е получило?....
Зеленото е такова кавото съм го направил при ретуша и за мен така снимката изглежда по добре.
На какъв монитор обаче ги гледаш тези снимки, защото на екрана на лаптопа ми, Шкодата изглежда доста по зелена отколкото на Мака на който са обработвани и разликата се дължи на липсата на калибрация(на лаптопа) и скопената му матрица(както на повечето лаптопи)?

Август 16, 2016, 19:41:36
Отговор #585

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На 15+ годишно CRT ги гледам, но сравнени на същия монитор примерно с правените от мен цветът на твоите изглежда доста по-студен. Къци, моля пиши на ЛС да се разберем за цената на оригиналните снимки с висока резолюция и без ретуш... в лева или в бири, както предпочиташ ;D

п.с. отделно ще те черпя, че от всички коли на стадиона си избрал да снимаш в екшън предимно моята :)
« Последна редакция: Август 16, 2016, 19:44:27 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 30, 2016, 18:05:34
Отговор #586

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Пак поразтрих вехтото железо ;D

Според оператора на клипа и мой навигатор, цитирам - бил съм "по-бавничък от другите"... но явно само привидно, все пак 5-о място от 20 коли не е чак толкова зле  ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 30, 2016, 22:23:23
Отговор #587

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Никак даже , а от мен имаш една приятна изненада за проекта ни , да отстраним ведънж завинаги тоя бъг с горивоподаването
на бензин. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 02, 2016, 19:14:07
Отговор #588

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не може да си забил оригиналните Hella Rally 1000 Митак , а да няма пусковото устройство.Ето ти от мен едно барабар
с предпазителите. :)

п.п. Я, то цялото  било за Шкода ( Фаворит)



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 08, 2016, 19:15:06
Отговор #589

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хах, това от Фаворит GLX с допълнителни фарове за мъгла ли е свалено? Много ценна джаджа и ще трябва да се монтира на видно място... но не бих ти се разсърдил, ако решиш да си го запазиш за следващия проект O:-)

п.с. обясни моля защо е с 2 предпазителя
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.