Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 30, 2016, 19:52:58
Отговор #570

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Признавам , изпускателния тракт е прекалено къс в сравнение с чешката схема 4-1-1 , проверена и доказана от Митко Ников,
Настаско и Ванко (Skoda 130 LR/h). Както и да е , има друг път за компенсиране на този негатив , но жабока накъсва стабилно. :P >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 01, 2016, 09:34:26
Отговор #571

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Това с колекторите ще е малък проблем, защото не ми се сваля цялата галимация с карбураторите и филтъра, а не знам дали ще се получи добре на место...

Митак, с малко повече търпение, ще я намотаеш тая лента и намясто... Всъщност аз не погледнах добре, но за да се свали изпускателя не може ли да бъде свален само той, без да се пипат карбовете?
А относно "екрана" - ако няма да слагаш лента на изпускателя, помислете за двоен "екран" и/или за някаква термоустойчива изолация, която обаче да не може да попива течност.

Юли 01, 2016, 11:46:18
Отговор #572

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Убеден съм, че не може Роска - все пак и ти си шкодаджия и трябва да знаеш, че за да се свали изпускателя първо трябва да е свален всмукателния колектор. Може да пробваме с развиване и леко издърпване на всмукателите без да разглобяваме всичко и разкачаме жила, маркучи и т.н... щото разправията там е наистина голяма. Така примерно успяхме да сменим феродото на съединителя, като само "открехнахме" под ъгъл мотора спрямо скоростите, колкото да се измъкне опашката им и да развием болтовете на притискателя... това са похвати от арсенала на рали механиците за по-бърза смяна на агрегати в състезателни условия ;)
За екрана мислим да е от алуминиева плоскост, подсилена отдолу откъм изпускателите с азбестова топлоизолация.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 01, 2016, 13:14:55
Отговор #573

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Роско , вода  единствено и само единствено от Извора!  ;D
Само змия и изкусна танцьорка на пилон го могат да се намотаят.

Митак , екрана е налице.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 01, 2016, 16:15:47
Отговор #574

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Благодаря ти, наистина ако искаш догoдина да шием наред без екран и термоизолация май няма да стане >:D Апропо, използвам случая да благодаря и на всички тук помогнали ми със съвети, части и работа по колата - това ми е първи къстъм /не заводски/ проект с двойни карбове и все още откривам топлата вода :shy: Работата може и да не върви гладко, но затова пък е много интрересно и постоянно научавам нови неща от този опит.
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 17:41:15 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 01, 2016, 17:58:32
Отговор #575

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Още нещо, което при теб може да стане лесно, е да се осигури още малко поток на свеж въздух към моторния отсек от отворите на раздувките на задните калници. Отляво може да сложиш по-дълъг провод, който да излиза буквално пред кутията на филтъра. Може да помислиш и за една мрежичка на задната маска, под стоповете и номера, макар, че това последното едва ли е чак толкова нужно.

Юли 01, 2016, 19:49:56
Отговор #576

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Последното мисля е доста уместно, понеже съществува и в оригинала и едва ли е направено случайно... идеята ми беше там да се присади решетка от задна маска на S100, което ми изглежда най-близко до оригинала, но със сигурност няма да е тази година, а вероятно когато започне тенекеджийската работа по колата. Страничните въздуховоди, ако не се лъжа в оригинала са за обдухване на задните спирачки, но ако намеря подходящ шлаух може и да реализирам твоята идея, която сигурно би подобрила работата на мотора във високи обороти на бензин. И последно - ако се намери донор 120 GLS с щуцер на маслената помпа за съединаване на маслен радиатор бих реализирал нещо такова /радиатора го имам/:

Само че няма да го закрепя на капака да му тежи и да се движи заедно с маркучите, които ще трябва да са доста дълги. Това, при цялото ми уважение към чешките конструктори, е меко казано странна идея, а пък моята е радиаторчето да бъде неподвижно захванато към задната маска на такава височина, че да попада точно между решетките на "патешката опашка"
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 19:56:01 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 14, 2016, 21:22:06
Отговор #577

Неактивен kaci

  • Публикации: 958



Август 14, 2016, 22:00:43
Отговор #578

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравей, хобито ми е авиомоделизъм и ми подаряват и носят какви ли не неща от миналото , та скоро попаднах на чертежи от чешко списание на такава Шкода. Ако  представлява интерес мога да ги сканирам и да ти ги пратя  като файлове :)
Мога и утре на светло да снимам с телефона да  видиш за какво става дума

Август 14, 2016, 22:49:41
Отговор #579

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Kръстьо те е барнал като за скоростен етап на ,,1000 езера'' >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987