Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 404035 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2017, 19:44:09
Отговор #240

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Щом медта ти се вижда мека, просто си вземи тръби за газова - дебелостенни са и се кривят по трудно. При медта неприятното е, че където си я грял се отвръща и омеква. Но (по спомен) маркучите на Мазда-та са с вътрешен диаметър много близък до външния на тръбичките и са пристегнати със скоби - т.е. няма да има голямо напъване. Освен това, ако предварително загрееш маркучите във вряла вода ще ти е още по-лесно да ги нахлузиш.
Като цяло идеята ти с плочката от неръждавейка е най-здрава, но ще се наложи да я обработваш допълнително след заварките.
Относно поплавъка. Защо искаш да го заваряваш? Не е ли по-разумно да е захванат с нит (например)?

Януари 24, 2017, 13:17:10
Отговор #241

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Добрите оферти нямат край!    Нови газови макферсони по 13 евро на бройка. Безплатна доставка до германски адрес. 9 броя наличност.

       Това се казва ,,шопинг терапия"  :D :D :D



Януари 26, 2017, 17:23:48
Отговор #242

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Пристигна резервен алтернатор. През годините това е частта с най-много дефекти в колата - сменил съм 5-6 бр. Вероятно защото се прави в една друга фирма  :D  :D


      

Януари 26, 2017, 17:34:51
Отговор #243

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Странно, тези дето си ги слагат на техните коли си работят добре  ;D
Чудно ми е от къде намираш толко много нови части, от немския ибей ли пазаруваш основно?

Януари 26, 2017, 17:46:27
Отговор #244

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     
Странно, тези дето си ги слагат на техните коли си работят добре  ;D
Чудно ми е от къде намираш толко много нови части, от немския ибей ли пазаруваш основно?

     На тази Мазда алтернатора е доста слаб - 65А а колата е доста електрифицирана и явно се претоварва. Обикновенно гори или диодна плочка или реле-регулатор.
А ако реши човек да си сложи и музика ....       Частите изпадат от немския ибей. Някои са на много ниски цени. Модела 626 не е много популярен и търсенето е слабо.
Има неща които стоят непродадени по 1 година и повече докато накрая ги взема аз  >:D   Но истината е, че трябва голямо ровене. Доста продавачи предлагат и опция
,,оферта" което значително подобрява цената.

Януари 26, 2017, 17:56:23
Отговор #245

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      А като стана дума за алтернатора преди 7-8 години изгоря на път за Пампорово. И понеже там нямаше как да го оправя изкарах си почивката и тръгнах обратно към София само
на акумулатор. Без фарове, без парно, без радио само да не харчи ток. Издържа до околовръстното и даже таблото изгасна но колата продължи успешно до в къщи.
     
     Някой да пробва това с нова кола?   :D

Януари 26, 2017, 18:42:05
Отговор #246

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Мхм, интересно. И двата ми Галанта са с 65А алтернатори, а единия е имал и по-сериозна музика при предишния си собственик, но проблеми с алтернатора не е имало. И като цяло не съм чувал за проблеми с алтернаторите по тези коли, а ако има такива, обикновено са вследствие на това, че има нещо пипано... На всички 626 ли им е слабо място там? Да не би да има нещо неизправно по твоята? Макар че като гледам качеството на реставрация много се съмнявам де, но все пак...  :))

Януари 26, 2017, 19:04:03
Отговор #247

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Японец като каже 65 Ампера , значи са 65 . Прагматик до дупка . Коефициент на запаса
няма. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 26, 2017, 19:11:29
Отговор #248

Неактивен S15

  • Публикации: 843
 
Мхм, интересно. И двата ми Галанта са с 65А алтернатори, а единия е имал и по-сериозна музика при предишния си собственик, но проблеми с алтернатора не е имало. И като цяло не съм чувал за проблеми с алтернаторите по тези коли, а ако има такива, обикновено са вследствие на това, че има нещо пипано... На всички 626 ли им е слабо място там? Да не би да има нещо неизправно по твоята? Макар че като гледам качеството на реставрация много се съмнявам де, но все пак...  :))


   Не знам за другите 626, не познавам хора със същата. Иначе нищо не е променяно по инсталацията а колата я имам от 1994 г. Според мой приятел проблема е във вградения
реле-регулатор - загрява се прекомерно от изп. колектор и изобщо от мотора. На други коли това се монтирало отделно на друго място. По мое мнение проблема е по скоро в
резервните части които влагат при ремонтите. Те не са оригинални разбира се и не изкарват много. Понякога давах стария и ми даваха рециклиран. За да не чакам. Не знам
какво са използвали вътре.
   Е сега имам 2 нови и ще разбера колко точно издържат (дано не разбера скоро)  :-\

Януари 27, 2017, 09:28:36
Отговор #249

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Когато свалих алтернатора в началото не очаквах да намеря нов и се захванах с реставрация както си му е реда. Електрониката му работеше и оставаше външния вид.













     Тъкмо оправих тези части и ги поцинковах заедно с монтажните болтове и открих новия. Така перката и ролката остават резерва а корпуса на стария - недовършен.