Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70399 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2023, 21:45:51
Отговор #210

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Добре свършена работа ... и за колата и за жилището :)
п.п.Между другото колко плащаш на Гарфилд като ръждотърсач .... ако някога се пенсионирам може да ме наемеш ;D

Благодарим ! Гари излиза малко скъпо , понеже е постоянно гладен  :)) 

Та по-предния уикенд приключих с тази задача . Дезинфекцирах целия пакет , че иначе беше вероятно да се появи нов, напълно  непознат вирус  :)) :))










Май 03, 2023, 06:36:16
Отговор #211

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Страхотна работа с апартамента и абсолютно безпогрешна работа  на екипа ви с котето  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 03, 2023, 21:31:51
Отговор #212

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотна работа с апартамента и абсолютно безпогрешна работа  на екипа ви с котето  8))

Мерси ! Взех най-скъпите възможни уплътнители , които се предлагаха . Едва ли са качествени като оригиналните , но се надявам се да изкарат дълго.Допълнително ги подсигурих и с лепило та хванаха здраво.

Тая събота пристъпихме към монтажа   ::)











Приключих с монтажа и веднага включих инсталацията ,че да го пробвам :D Нищо на никъде не се движеше и ми причерня леко хаха . После се сетих ,че вакумите в двигателния отсек са разкачени. Та набързо навързах вакумите към управлението на парното и си тръгнаха нещата.





Май 03, 2023, 21:52:20
Отговор #213

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Няколко часа ми отне да монтирам уплътненията около таргите и вратите. На ключови места фабрично са залепени към купето - същото направих и аз . Монтирах страничните стъкла и някои лайстнички по вратите и купето. Активната пяна е голяма работа , тавана е претапициран качествено и само му върнах добрия вид .

















Май 03, 2023, 22:17:34
Отговор #214

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В неделя реших да видя какви са всичките кабели  , които са видно неоригинални . Колата беше с монтиран афтърмаркет касетофон , фабричната инсталация поизрязана и прекарани нови кабели. Ако се прекъсне инсталацията към високоговорителя в лявата врата гласовите предупреждения спират да рабоят както е и в този случай. Бяха прекъснали кабелите в гофрата между вратата и купето . Много се радвам колко перфектни са вратите от вътре - няма грам ръжда.











Май 09, 2023, 22:14:01
Отговор #215

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Трите почивни дни свърших още малко работа . Свалих уредите от централната част на таблото - Едното е G sensor с текущ разход , а другото е компас . Особено през деня не се вижда особено та  разглобих , почистих и полирах стъклата. Смених беклайт осветлението с нови крушки .  По платката не открих нищо притеснително или наличие на студени спойки , освен това си работи както трябва.









Последва същата процедура с таблото , голям филм е разглобяването , но в предвид ,че съм разглобил 6-7 табла вече не се и замислих кое къде стои хаха . Подмених всички крушки по беклайта, полирах плексигласовото стъкло и почистих дисплеите . Имаше и изсъхнал паяк :D Реших да не подменям елементи по платките дори и профилактично за сега , всичко си работи напълно изправно.










Май 09, 2023, 22:29:59
Отговор #216

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Разопаковах новите фарове , дойде им времето за монтаж . Те са европейски стандарт с габаритни светлини в рефлектора. Почистих , раздвижих и смазах скелета на отварящите фарове , както и реглажните винтове. Монтирах и щатските габарити по калниците , оправих още едни прегризани кабели покрай радиатора и дойде ред на  клаксони и гредите , които стоят под предната и задната брони.






















Май 10, 2023, 05:29:16
Отговор #217

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Взе да прилича на човек вече  :D Какво си замислил за джантите , гледам че тях още не си ги пипал .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 10, 2023, 21:14:44
Отговор #218

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха да вече започва да има вид на нещо , което би се движило :D  Джантите съм ги намислил да ги пратя за пясъкоструй , прахово боядисване в златен цвят и Diamond cut обработка на челните повърхности както си излизат от завода . Харесва ми ,че приличат на компакт дискове и си личат линиите. Хубавото е ,че тази услуга се предлага и у нас вече . Цената до колкото съм чувал е около 300 лв на джанта .









Май 11, 2023, 05:46:51
Отговор #219

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Това е много добро решение , тук при мен е 100$ на джанта за всичко :пясък+боя+обработката.
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"