Автор Тема: Classic Car day - Калояново 31.03.2013 - Регламентът  (Прочетена 54963 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2013, 02:06:50
Отговор #130

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Колега, незнам някой да е определял правила за парада или за базара.Всеки един ГОРД собственик идва с  това което притежава, независимо дали е Опел, Шкода ,БМВ,Бентли или Мерцедес. Всички идват на добра воля и аз съм сигурен , че на тези хора колите са им ценни  ;)
Що се касае за базара, това е пожелателно определение, който има нещо да предложи, го предлага, който иска си купува, факт е че на пистата органинизираме ретро базар и само от колегите зависи какво ще предложат.Идеята е да се ползва мястото за нещо мащабно, защото има възможност, безплатно е,пък е и повода да се запознаем. Нали се сещаш, че на базара не можеш да си купиш колата на Ева Браун, или Пакарда на Г. Димитров, но точно тук е мястото да се запознаеш с колеги, да поискаш информация за дадени части,коли или мотоциклети, да размениш нещо, или да придобиеш такова.Базара се прави за първи път в този му формат и ще има успех занапред.Ще дойда лично на 20 Април на Бояна , за да видя какво точно уникално ще предложиш , и евентуално да си купим , аз или колегите ми.На базара имаше какво да се види и купи, да се продаде, да се размени.Колегите го споделиха, аз ги цитирам.Също така не разбрах какво е дефицитно за теб...??? Ако го няма тук , го има в И-бей, ама нещо има май разминаване в цените на продавача и купувача.За догодина ще се постарая повече, но в крайна сметка всичко си зависи от вас...продаващите и купуващите.Вие си определяте правилата, аз ви гарантирам мястото на базара.Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 07, 2013, 11:18:13
Отговор #131

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Разбира се, че базара се определя според участниците и от организаторите е само базата. Идеята му е добра, дано да се развие в бъдеще.
Владимир Димитров: Над 40 автомобила участваха в ретро парада „CLASSIC CAR DAY 2013“
01 април 2013 | 16:15 | Агенция "Фокус"
http://focus-news.net/?id=n1766273
"... В ретро базара са участвали 20 души..." - Аз видях двама, който да продават части и аксесоари. На практика всяка кола се продава, само цената е различна. Така че, собствениците на ретровозила без сергия, не би трябвало да влизат в категорията продавачи, а в клиенти на пазара.

Всеки си цени колата, това е ясно. По мойте разбирания идеята на подобни изложения е да се съберат автомобили, който не се виждат всеки ден след разходка из квартала, марката няма значение. Радостното е, че все пак повечето са такива. Изглежда, че за хората от големите градове жигулки, шкодета 105+,... хващат окото, но за малките градове и села това си е съвсем обичайно превозно средство.

За изложението факта, че участват автомобили непокриващи стандарта за ретро не е проблем, но за пистата вече е.

GT51: ..."какво можем още да направим в организационен план...А тези мнения са важни за нас...", не приемай поста ми като заяждане, а като мнение от което евентуално може да има полза в бъдещи мероприятия. Благодаря.

п.с. Ако искаш да ме видиш на 20.04 най-вероятно ще трябва да се разходиш не до Бояна, а до Jebel Ali или Khalifa. Поздрави.

Април 07, 2013, 14:01:29
Отговор #132

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ейййй Jebel Ali ? Да не изпускаме нещо организирано?

Април 07, 2013, 14:33:34
Отговор #133

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Всеки си цени колата, това е ясно. По мойте разбирания идеята на подобни изложения е да се съберат автомобили, който не се виждат всеки ден след разходка из квартала, марката няма значение. Радостното е, че все пак повечето са такива. Изглежда, че за хората от големите градове жигулки, шкодета 105+,... хващат окото, но за малките градове и села това си е съвсем обичайно превозно средство

И аз като един собственик на шкоде 105+ да си кажа мнението:
Така е, масов автомобил е, сравнително нов е, но си го ценя поради съвсем други причини. Направих си труда да го възстановя в заводски вид и мисля, че си заслужава да се види. За доста хора представляваше интерес на изложението.
На следващата сбирка няма да дойда с него, за да няма забележки към организаторите.
Базара за вехтории беше 100% полезен за мен, защото намерих това, което търсих :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 07, 2013, 14:57:44
Отговор #134

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3487
И аз като един собственик на шкоде 105+ да си кажа мнението:
На следващата сбирка няма да дойда с него, за да няма забележки към организаторите.
Базара за вехтории беше 100% полезен за мен, защото намерих това, което търсих :)

Напротив,Жоро!
Ела отново с него!
Добре е някои хора да видят напълно възстановен автомобил,вместо само да лаят глупости.
Визирам мнението на колега,което цитирам по-долу.

По мойте разбирания идеята на подобни изложения е да се съберат автомобили, който не се виждат всеки ден след разходка из квартала, марката няма значение. Радостното е, че все пак повечето са такива. Изглежда, че за хората от големите градове жигулки, шкодета 105+,... хващат окото, но за малките градове и села това си е съвсем обичайно превозно средство.

Аз за следавщият път специално ще изкарам от гаража петте си Ролса, които "не се виждат всеки ден след разходка из квартала".
Пълна смехория!
« Последна редакция: Април 07, 2013, 15:38:30 от dido1903 »

Април 07, 2013, 15:30:23
Отговор #135

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Каквото се покаже , всичко има стойност. А тези жигулки и шкоди от доста време са ретро  :)Да не забравяме , намаляват прогресивно, така
че и те стават като старото вино! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 07, 2013, 16:12:45
Отговор #136

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Цитат
Всеки си цени колата, това е ясно. По мойте разбирания идеята на подобни изложения е да се съберат автомобили, който не се виждат всеки ден след разходка из квартала, марката няма значение. Радостното е, че все пак повечето са такива. Изглежда, че за хората от големите градове жигулки, шкодета 105+,... хващат окото, но за малките градове и села това си е съвсем обичайно превозно средство.

Извинявай, обаче не си прав. Грешни са представите по твоите разбирания. Конкретно ТОЗИ събор, ако дойдеш и с Мерцедес от 1995-та година, никой няма да те върне. Както и ако се появиш с Мерцедес от преди Христа.  Както и да се участва със Ситроен от на Луи дьо Финес младините - така и със по-нов СХ и модерен ХМ.  Какъв пример да ти дам още.  Някои участници ще бъдат с Пежа от 70-те години, а други с Пежа от 80-те и кораби от 90-те години.  И за Волво важи същия пример, няма да давам повече примери.  Всеки е добре дошъл.

И искам един друг въпрос да ти задам.  Колко Шкоди, Лади, Москвичи в такова състояние виждаш всеки ден ?  Било то и по селата ?  Масово са пред разпад и отиват към вторичните суровини.  Тук-там останал някой запазен, ама той слънце не вижда и гние в гаража. Това е истината.  Ако помислиш ще стигнеш до извода, че по тези мероприятия можеш да се запознаеш с хора, които могат да ти бъдат много полезни.  И ти на тях.

Април 07, 2013, 16:54:28
Отговор #137

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
За изложението факта, че участват автомобили непокриващи стандарта за ретро не е проблем, но за пистата вече е.
Аз пък мисля, че е точно обратното - кой ли луд ще изкара на пистата да троши някое перфектно реставрирано и ценно ретро? Май не сме достигнали повечето фенове у нас до такъв стандарт все още. Дори тези, които ги знаем, че имат такива възможности също вече не участват... защо ли? Въпреки всичко по отношение на годините аз не видях да има на пистата кола по-млада от 1988 г. като гласеше и регламента, за разлика от рейсинга в Хасково, където бяха допуснати и нютаймъри на под 20 г. Друг е въпроса, че някой от колите имаха само ретро обвивка, а механиката няма много общо с оригинала, което поставя останалите в неравностойно положение - нали целта е да се покаже колко е издържлива именно ретро техниката в чист вид? Също както споменах някой пилоти, особено от професионалните по навик сякаш караха блъскащи се колички в лунапарк. Е как да се пуснеш с нещо лъскаво и ценно в такъв кюп?! Аз не се преборих този път за място на стълбичката, но съм доволен, че поне си опазих колата... 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 07, 2013, 18:28:08
Отговор #138

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Напротив,Жоро!
Ела отново с него!....

Ще дойда Дидо. Заради вас, които познавам и заради ценителите на стойностните неща.

....И ако ги изхвърляме на скрап всички не интересни, евтини и масови автомобили, какво ще остане от тях, като история? Бил нов. Ами нов е! Всеки автомобил някога е бил нов. Сега да я държа в гаража и да чакам да остарее ли?
Моята Шкода е късметлия. :)
 Важното е колко време ще се поддържа и изглежда, като нова. Така и по-лесно се реставрира за в бъдеще, ако се наложи. Да речем след 20 години/без значение кой ще я експлоатира тогава/. Колата ми няма да бъде тотален скрап, като много такива по снимките в една друга тема от форума.
« Последна редакция: Април 07, 2013, 19:17:21 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 07, 2013, 21:20:45
Отговор #139

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
По този въпрос споровете са безсмислени - написано е черно на бяло, че всяко возило модел преди 1988 г. спада към класиката и съвсем естествено, особено ако е в перфектно състояние да се счита достойно за ретро парад. Това, че е по-масов и издръжлив модел и се среща все още по нашите улиците е друга тема, свързана със стандарта ни на живот. Ако вземем пак за пример Шкодата - ами идете в родината и Чехия и вижте колко от този модел ще срещнете като ежедневки на пътя... броят им вече клони към 0.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.