Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214929 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 22, 2014, 13:23:33
Отговор #200

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
LR в България не е стъпвал , през 90 те наш състезател си вкарва  тренировъчния вариант LA , но му го открадват.  :(
Ако имаш предвид П. Нойков, той още в края на 80-те я е вкарал, при което за съжаление се е наложило да бракува оригиналната си 130РС, закупена по-рано от клуба на П. Жеков в Сливен.  Така е било по соц. времето - един пилот не е имал право /пък и пари/ да кара в клуба си повече от една бегачка. Ако искаш ще ти дам номера на чичкото да му подосаждаш малко - старите пушки по правило са сладкодумни и обичат да разказват мемоарите си :) За жалост обаче няма запазени снимки на колите, явно не е бил много по фотото...

п.п. адмирации за напредъка по проекта, в скоро време и съдържанието ще отговаря адекватно на формата... надявам се да я видим още този сезон по ретро мероприятията
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 13:26:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 23, 2014, 18:17:05
Отговор #201

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Това модулче от автомобил , въоръжен с инжекция тип L - Jetronic ( LE2 , LE3 , LH) вече управлява еднобаровата ми
горивоподкачваща  помпа. :)

Който се интересува как става на карб /двойни карбове нека ми звънне за подробности , ще публикувам схемата на свързване.
 

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 27, 2014, 00:36:25
Отговор #202

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
кире за боята е зле. мен ще ме е срам. другото всяка помпа от дърта ифа/пренавита,отвита на 12в става за карб/ или зазка. другите са роторни от талянки. държат до бар, което е за карб. ако нямаш нещо подобно мога да покажа.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Юли 31, 2014, 19:10:02
Отговор #203

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН


Спертнах конзолата стойка за бензиновата помпа



Релето на помпата ми правеше номера , един път качи , един не - айде ревизия и подмених тъпия параметричен стабилизатор
с ценеров диод и предрезистор с интегрален 7812 стабилизатор и всичко се закова ( квадратната джаджа)

Колата нямаше ,,досие'' , вече има: ;)



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 01, 2014, 11:33:25
Отговор #204

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Браво, Кире, постоянно пипаш нещо, колата става все по - добра и по - добра!!!

Август 15, 2014, 18:08:24
Отговор #205

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
кире за боята е зле. мен ще ме е срам. другото всяка помпа от дърта ифа/пренавита,отвита на 12в става за карб/ или зазка. другите са роторни от талянки. държат до бар, което е за карб. ако нямаш нещо подобно мога да покажа.
Oт грозна кола не ме е срам Ванко , а от невървяща. За помпата мога да претендирам , че с такова управление съм сефтето
в България , е ако някой колега не е споделил. ;D

Ето как помпата легна на конзолата , а в последствие и
на колата:



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 10, 2014, 13:15:48
Отговор #206

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Tинейджърската ми мечта в общи линни се сбъдна.  Е , има още много път да се извърви , но съм поел по него: :D



Изравних стойката отпред и отзад , срязах една навивка на предните пружини. Пистарка няма да я бъде.





Тръбата за бензина  - като на 8 Gordini/Alphine A110.



Kъде се ската бензиновата ел .помпа. Обаче ме предаде( втора ръка, какво да се прави) след 110 км , та събирам за нова корейска , не китайска. :))





« Последна редакция: Септември 10, 2014, 13:37:22 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 10, 2014, 22:27:24
Отговор #207

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Така реализирах ваккуума за делкото , с щуцерче директно от всмукателните колектори , много пряко и ефикасно , на карба няма изход
за такъв. :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 11, 2014, 18:52:08
Отговор #208

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Браво човече, докарал си стойката... а пистарка не ти трябва, освен ако си нямаш и репатрак. Що мъки съм изстрадал с пежото и теб съм возил, та знаеш - не дава да го натовариш повече от 2 човека с 2 сака.
Успешно представяне на мероприятието в края на седмицата и да направиш мноого снимки! :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 12, 2014, 14:31:23
Отговор #209

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Направих една малка рационализация за бързо сваляне на задната маска. Заварих гайка М6 с голямопериферна шайба отвътре
на конзолите на задните калници за закрепване на маската.  Спретнах и перчати болтове М6 и се получи така:



Отгоре под капака:



Подвързах ревизирах и подредих ел инсталацията отзад.Поставих термосвиваеми шлаухи на всички кабелни обувки.



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987