Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214909 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2014, 10:29:02
Отговор #190

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Хора, спрете вече да дъвчете тия джанти - боя кола не кара! Може би и снимките малко лъжат, но Протекта 3 в 1 е боя със структурен ефект, който хич не е подходящ за джанти, особено пък спортни. Виждал съм я на живо колата и смея да твърдя, че по отношение на боята джантите в момента са й най-малкия проблем, щото предния собственик и той се е учил на нея да боядисва. Та най-добре ще е накрая всичко да мине през добър професионален бояджия, но когато вече работата по механиката окончателно е приключила, иначе знаете какво става като се работи наоколо...
Кире, предните колела също са паснали много добре, ама за снимката на стойката трябваше да избереш по-равен терен, че не става ясно така...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 12, 2014, 12:01:40
Отговор #191

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1604
  • 1995 X300 Sovereign
като я свали отпред, ще стане стойката. на мен ми харесва много колата.

иначе ето това е стойката, която е най-брутална, но няма да може да се кара нормално колата...

"Jaaaag" - Jeremy Clarkson

Юли 12, 2014, 13:59:08
Отговор #192

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Това последното може да се кара нормално само на писта, а дотам - на репатрак. Ралиджийките трябва да са поне една идея по-височки ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 12, 2014, 16:28:17
Отговор #193

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Хора, спрете вече да дъвчете тия джанти - боя кола не кара! Може би и снимките малко лъжат, но Протекта 3 в 1 е боя със структурен ефект, който хич не е подходящ за джанти, особено пък спортни. Виждал съм я на живо колата и смея да твърдя, че по отношение на боята джантите в момента са й най-малкия проблем....

Ама не ми казвай какво да пиша в темата! По горе съм обяснил защо пиша. Явно не четеш или не разбираш. Джантите са ужас! А ти казваш, че са най-малкия проблем. Май наистина трябва да спра да пиша в тази тема, щото май няма смисъл.
Като не е подходящ за джанти този структурен ефект, какво прави там! Нали ти си Главния консултант. Боята е била гъста и е здраво натрупана! Защо нещата трябва да се правят по сложния начин? Ако сте хора с добър вкус, сега трябва пясък и на ново, ама не с четка. Колата без да съм я виждал на живо си личи, че е зле. Като джантите са й най-малкия проблем, кажи какъв е пътя за решаването му, а не да ми даваш съвети на мен какво да правя!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 12, 2014, 16:36:56
Отговор #194

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Taя думичка в тази тема я забрави. Гледай да ти е за пръв и последен път! C:-)

Боядисах ги не толкова набъзо , а и на живо не са чак токова лоши.....

Това за заяждането е на шега. Сложил съм и подходяща емотикона. Исках да кажа, че ще се интересувам от темата. Само доброто ти мисля, Кире.

Явно критериите ни са различни. Правете я, както сметнете за добре.
« Последна редакция: Юли 12, 2014, 17:34:24 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 13, 2014, 12:24:29
Отговор #195

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 :)




« Последна редакция: Юли 13, 2014, 12:33:29 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 18, 2014, 18:26:20
Отговор #196

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН




Това е тръбата за бензина , редуцирана с много търпение , време , телоподаващо и ъглошлайф. Получи се досущ като на Renault Alpine A 110/8 Gordini. На първата снимка по долу се вижда щуцера за обратен бензин. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 19, 2014, 23:38:12
Отговор #197

Неактивен USfan

  • Публикации: 10857
Ей, Кире, още веднъж, моите тотални адмирации.  :D
Страхотна е станала колата.

Още като бях малък, някъде през 1977 или 78  година като видях в София на живо първата Шкода 105, и то на тъмно, веднага си помислих, ако и да бях тогава на 8-9 години, колко много ми харесва. Помислих си тогава в тоя момент в който я видях на живо /макар и бегло и някак подсъзнателно/, че от тая каросерия, и то точно 4 вратата /беше още рано, имаше време до 1981 да се появи Гарда/, може да излезе нещо по-красиво даже от тогава модерните по ралитата Сааб 99 /за който бях чел и ги бях виждал вече и по Свет мотора и по За рулем списанията, и ми бяха любимци на форма/.

И ето, детската ми мечта за перфектен спортен седан на форма си е направо реализирана в твоето творение.  :)


Юли 20, 2014, 07:49:13
Отговор #198

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН


И ето, детската ми мечта за перфектен спортен седан на форма си е направо реализирана в твоето творение.  :)

Благодарско , Люси , то това си е и моята детска и тинейджърска мечта. :D
 
Проекта върви напред , най- важното колата вече е на пътя и хората я заглеждат с нескрит интерес и задоволство.Много
свежо и разчупено седи на фона на пластмасарийките.Като някоя наточена мадама.  O:-)
Оттук нататък всичко ще се прави в движение , следва едно хубаво умерено гласовито задно гърне и по - къси предни пружини.

По ралитата , пистите и вископланинските състезания на България ладите бяха бързи , мощни и здрави  , но прекалено
комерсиални спортисти.
И аз се заглеждах по шкоди , като нещо съвсем различно. Като оставим западняшкото , 130 RS - a грабваше веднага окото и душата
Ако спечеля шестица от тотото , бих спретнал една реплика

LR в България не е стъпвал , през 90 те наш състезател си вкарва  тренировъчния вариант LA , но му го открадват.  :(
Иначе по нашенски ралита LR караха изключително чехи и словаци , на Хеброс 86 Вацлав Аразим и Юлиус Гал стопиха време от
технически проблем , от11 -ти завършиха 6- ти. O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 20, 2014, 13:23:40
Отговор #199

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Моторното масло на проекта пристигна:



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987