Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 126261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2012, 00:24:22
Отговор #110

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Значи така а, снимате се с Дидо без да се обадите :) Шегата настрана, евала момчета много сте сериозни, а аз малко изоставам в подготовката за пролетта. От края на март ще съм на линия за такива срещи, може и по-рано но като пешеходец :)
Пак браво за снимките - много са добри!
Ники и аз се чудя как не сме се сетили, сори, следващия път със сигурност няма да те забравим, аз обещавам :)

Февруари 22, 2012, 12:13:43
Отговор #111

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
събота го видях наживо из един варненски булевард и веднага се сетих че е от форума поздрави,красива и екзотична е много и много готин звук вадеше  :D

Звука е брутален,като го настъпи и е като гръмотевична буря зад него и  няма как да не остане незабелязан ... Карах зад него и нямаше човек ,който да не се обърне след нея като минавахме из аспарухово   >:D  А аз добре че си оправих гърнето ,че щях да го заглуша  :))

Ники следващия път ще се обадим! То стана малко спонтанно ,ходих да гледам един воксхол по вилните зони на Варна и тогава се чухме с Мартин...Че и брат ми ме врънка дето не му се обадих  :D Тамън ако не си готов с колата ,ще се повозиш на Zетя  да видиш как е  :D


За JDM срещи и снимки от срещите ето я темата за да не спамим тук:

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2356.msg26182#new

Февруари 23, 2012, 19:31:35
Отговор #112

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
ами беше до университета ако не се лъжа тази зелената сграда  :D  на светофарите
FORD SIERRA POWER

Март 01, 2012, 18:57:52
Отговор #113

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Наскоро преглеждах снимки от рали "Албена-Златни Пясъци-Сливен" и попаднах на интересна снимка - през 1974 година В.Василев e карал на ралито:

Още една снимка, но от Рали Златни 1975.

От Рали-форума http://forum.rally-club.bg/viewtopic.php?f=8&t=6085

ПП - една от любимите ми коли :) със сигурност заслугата за промиването на детския мозък е изцяло на зеления металик Матчбокс (току-що забелязах, че даже е с десен волан O0 ). Поздрав!
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Март 01, 2012, 19:15:31
Отговор #114

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Хах Маниаци, тия снимки от форума са много ценни, ама що не бяха цветни :-\
Когато си купувах лятото колата, нямах търпение да ми пристигне с автовоза. Изрових си старите мачбокс колички,  и всеки ден до момента в който я получа си носех зеления Мачбокс в джоба и ми седеше на бюрото на работа. направо се върнах в миналото, а освен това започнах отново да възраждам Мачбокс колекцията си.

Март 10, 2012, 22:12:43
Отговор #115

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
най-после се започна с разглобяването на Zвяра  O:-) Днес почти всичко около двигателя, което пречеше за свалянето му беше отстранено, кардана е свален, разхлабихме и предния мост за да може като свалим двигателя ия оставим в гаража там само да го свалим и да го разглобявам за песъкоструене.
Утре е готова за вадене на двигателя и скоростната кутия. Двигателя ще бъде обезкостен до последната гайка, изчистен, боядисан и отново сглобен.
Много помощници имах, освен Ванко и Марин, мойта се включи и Насето с Московеца намина да проследи накъде върви процеса, а дори се включи в работата. Ето и малко снимки от цялата галимация днес.











Март 12, 2012, 20:15:56
Отговор #116

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Вече и двигателя е навън, кутията е свалена също, а колата е прибрана в съседен гараж, където започват и останалите процедури - сваляне на преден и след това на заден мост.







Март 12, 2012, 20:53:04
Отговор #117

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еее страхотно Марти! Голям кеф е да човъркаш таква машина ,а мотора и кутията са като прасе направо  :D  Добре,че си решил песъкоструй на мостове,че я е метнала корозията и сега е момента да и се помогне.Може да намина някой ден като не е толкова натоварено ,да видя как е върви.Снимай яко и давай да плакнем очи :)

Март 13, 2012, 10:56:20
Отговор #118

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Браво!
Сериозно си започнал да я възстановяваш.
Резултата  ще е красив, сигурен съм!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 13, 2012, 12:54:22
Отговор #119

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Оправдано ти е изтърването на срещата в неделя. Продължавай с бачкането и пускай снимки.
П.С. Тос мотор е баси големия туч  :D